Ademoğlu güvenini tesis ettik.

Ademoğlu güvenini tesis ettik.

Ademoğlu güvenini tesis ettik

Mikrofon Dergisi Röportajı

Son zamanlarda bölgesinde adından sıkça söz ettiren Ademoğlu İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Adem Taşçı, Mikrofon Dergisi’ne konuştu. Taşçı, kendisi ve firması ile alakalı bilinmeyenlerin konuşulduğu çok özel röportajda yeni projeleri ile alakalıda bilgi verdi.

Adem Taşçı kimdir? Kendinizden bahseder misiniz?

Öncelikle, bana böyle bir fırsat tanıdığınız için teşekkür ederim. 1989 İstanbul-Üsküdar doğumluyum. Aslen Rizeli memur bir ailenin ilk evladıyım. 1992 yılından beri Gebze, Darıca bölgelerinde ikamet etmekteyim. Neşet Yalçın Süper Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladım. Hâlihazırda da Gebze Teknik Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim. Aynı zamanda GENÇ MÜSİAD Gebze Şubesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyorum.

Ademoğlu İnşaat’tan bahseder misiniz? (ne zaman kuruldu, ne tür hizmetler verir, kurulması hikayesi nasıldır?)

Kurucularımızın 10 yıla yaklaşan tecrübe ve birikimleri sayesinde 2013 yılında kurduğumuz Ademoğlu İnşaat, konut alanındaki birçok projesini başarıyla ve yüksek düzeyde memnuniyet içeren müşteri geri dönüşleriyle tamamladı. Hedefimiz her zaman proje aşamasından yapım aşamasına kadar müşterilerimize uyum içinde ve yüksek standartta bir hizmet vermek oldu. Bu doğrultuda başlıca prensibimiz insanlara kaliteli ve güvenilir konutlar sağlamaktır. Bu süreçte müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem sayesinde son zamanlarda tavsiye edilen bir inşaat firması olarak tanınmaya başladık.

Deneyimli ve işinin ehli ekibimiz, güçlü finansal yapımız ve katma değer yaratmaya odaklanmış kurumsal kültürümüz ile Türkiye’de ve global pazar arenalarında yaşam alanları inşasında uzmanlık sunmaya devam etmekteyiz.

Hedefleriniz nelerdir?

İşimizi her daim heyecan ve büyük bir özveri ile yapmaya gayret ettik. Bu heyecanımızı tüm paydaşlarımıza ve müşterilerimize de yansıtarak büyük bir sinerji yakaladık. Duyduğumuz heyecan, nitelikli çalışma alanları inşa etme yolunda bize ilham verdi. Bunun doğal bir getirisi olan başarımızın zevkini tüm paydaşlarımızla birlikte yaşadık. Heyecanımız ve işimize olan sevgimiz bizlere daima başarı getirirken, müşterilerimizde Ademoğlu güvenini tesis ettik. Tüm paydaşlarımız ve müşterilerimizle her zaman dürüst, anlaşılır ve samimi ilişkiler kurmayı hedefledik. Onlarla her zaman her işimizde uyumlu çalışmak ve bize olan güvenlerini daima taze tutmak en birincil önceliğimiz oldu. Böylece, nitelikli çalışma alanları ve modern konutlar inşa ederken güven de inşa etmiş olduk. Tüm paydaşlarımız ve müşterilerimizle birlikte uyum içerisinde ortak bir gelecek ve hayaller inşa ettik. Bu hayalleri gerçek kıldık. Heyecan, kalite ve güven Ademoğlu markasının dayandığı temel prensiplerdir. Hedefimiz bu doğrultuda dinamik yapımızla geleceğe doğru sağlam adımlar atmaktır.

Bu zamana kadar bitirmiş olduğunuz projeleri anlatır mısınız?

YAŞAM ALANLARI

Ademoğlu yaşam alanları inşa eder ve aynı zamanda dizayn, yapı ruhsatlandırma ve mühendislik hizmetleri verir. Mimarinin en temel biçimidir yaşam alanları. Sakinlerinin günlük hayatlarını yaşadıkları özel mekanlardır. Konu “insan” olunca Ademoğlu İnşaat olarak bizler müşterilerimizin huzur bulacakları ve güvende hissedecekleri mekanlar tasarlamak ve inşa etmek konusunda üstün gayret göstermekten mutluluk duymaktayız.

DİZAYN, YAPI RUHSATLANDIRMA VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Dizayn ve yapı ruhsat alım süreçlerinde müşterilerimizin istek, ihtiyaç ve özel koşullarını ön planda tutan bir yaklaşım benimsemekteyiz. Mimar ve mühendislik ekiplerimizle yapılan toplantılar sonucunda ortaya çıkan tasarım projeleri, ilgili mevzuat çerçevesinde şekillendirilerek ruhsat projeleri haline getirilir. Ruhsatlandırma aşamasındaki tüm resmi prosedürleri hızla ve titizlikle takip edip inşa aşamasına en kısa zamanda geçilmesini sağlamaktayız. İnşaat tamamlandıktan sonra ilgili mevzuatlara göre yapı kullanım belgesi alınarak müşterilerimizin yapılarına sorunsuz bir şekilde yerleşerek amaçlarına uygun faaliyetlerine devam etmelerini sağlamaktayız.

ADEMOĞLU DEĞERLERİ

DEĞERLERİMİZ, ASLA VAZGEÇMEYECEKLERİMİZ

Önceliği insan olan, insan onurunu yücelten bir felsefenin tezahürü olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizi ve kurumumuzu geleceğe taşıyacak en önemli unsurun insan olduğu bilincindeyiz. Bu nedenle Ademoğlu ailesinin odak noktası insandır. Amacımız, tüm plan ve çalışmalarımızı insan merkezli yapmaktır.

Vicdani, ahlaki değerlerimiz Ademoğlu İnşaatın mihenk taşı olmaya devam edecek.

Ademoğlu İnşaat olarak yaptığımız her işte vicdani, ahlaki ve toplumsal kabul görmüş değerlere uygun olarak hareket etmek konusunda kendimizi sorumlu hissederiz.

Taahhüt ettiklerimizin arkasında her daim durmaya devam edeceğiz.

Müşterilerimizle, çalışanlarımızla, tedarikçilerimizle ve diğer tüm paydaşlarımızla dürüst ve samimi ilişkiler kurarız. Nitelikli çalışma alanları inşa ederken güven de inşa etmek en büyük arzumuzdur. Taahhüt ettiklerimizin her zaman arkasında olmanın gururunu yaşamaktayız.

Tüm operasyonlarımızda bilimsel veriler ışığında hareket edip, bilgiyi merkeze almaya devam edeceğiz.

İş süreçlerimizin kurgulanmasında, uygulanmasında, geliştirilmesinde ve ölçümlenmesinde her daim bilimsel yöntemleri önceleriz.

Müşterilerimize, paydaşlarımıza, çalışanlarımıza ve topluma yüksek fayda sağlama gayesi gütmeye devam edeceğiz.

Biz, gelecek nesillerin refahı için mesuliyet taşıdığımıza inanıyoruz. Bu nedenle müşterilerimiz, çalışanlarımız, paydaşlarımız ve toplumumuz için fayda sağlamak hedeflerimiz arasındadır.

Çalışanlarımıza aidiyet duygusu aşılamaya, kaliteli bireyler yetiştirmeye ve üst düzey bir eğitim-oryantasyon felsefesine sahip olmaya devam edeceğiz. Çalışanlarımızın sürekli gelişmelerini ve işe karşı heyecan ve motivasyonlarının sürekli artmasını sağlamak ve onları bilgi ile donatmak önceliğimizdir. Başarıya; ekip ruhu içerisinde, nitelikli, birbirine saygılı, sorumluluk sahibi, samimi ve işini seven dinamik çalışanlarla ulaşılacağına inanıyoruz.

Verdiğimiz hizmet ve kaliteyi önceleyen anlayışımız ile müşterilerimizin beğenisini her yeni işimizde daha da yukarılara taşımak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Müşterilerimizin tüm talep ve beklentilerini en doğru şekilde teşhis ederek, tekliften teslime tüm süreçlerde yüksek müşteri tatmini ve tam uyum ilkemiz ile onların beğenisini her yeni işimizde daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz.

Çalışkanlığa, samimiyete, birlik ve beraberliğe önem vermeye devam edeceğiz.

Her işimizde çalışkanlık, samimiyet ve birlik beraberlik duyguları ile hareket etmemizin faydalarını hem kendimiz deneyimler, hem de müşterilerimize yansıtırız. Bizler bu duygulardan asla vazgeçmeden işimizi heyecanla yaparak başarmanın zevkini birlikte yaşamaya devam edeceğiz.

Son olarak tamamlamış olduğumuz ve devam eden projelerimizden bahsedecek olursak;

Bölgemizin (Darıca) en büyük mahallelerinden olan Kazım Karabekir Mahallesinin çoğu özelliğiyle ilkleri taşıyan Çınar Sitemizin iskânını alarak projemizi geçtiğimiz yıl içinde tamamlamış bulunuyoruz. Gebze’de Osmanyılmaz Mahallesinde kentsel dönüşüm ile yeniden inşa ettiğimiz şantiyemiz de devam eden projelerimiz arasındadır. Bu yılsonunda ise Darıca merkezde inşasına başlayacağımız Azade Sitemizi Allah’ın izniyle sağ salim bitirerek bölgemizin değerini ve inşaat kalitesini yukarı çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Genç bir iş adamı olarak, genç girişimcilere önerileriniz nelerdir?

Başarının temel anahtarı ilahi doğruları iş ahlakımızın temeline oturtmaktır. Genç arkadaşlarıma en temel önerim ilahi doğrulardan ayrılmadan, hangi işi yaparlarsa yapsınlar; ister inşaat, ister plan-proje, ister gıda… her daim müşterilerinin yerlerine kendilerini koymaları olacak. Yani kısacası kendilerine şu soruyu yöneltmelerini naçizane tavsiye ederim: “Ben olsam bu ürünü alır mıyım?” Herşey bu sihirli cümleden doğacak cevapta barınmaktadır.

Sizlerle gerçekleştirmiş olduğumuz bu röportajdan oldukça keyif aldık. Daha iyi projelerimizle sizlerle en kısa zamanda yeniden görüşmek temennisiyle. Saygılarımla.